Finom bort csak palackban kaphatunk?
Nem…
A palack nem garancia a minőségre.
Egyrészt drága, másrészt ha egy hétvégi partyban gondolkodunk akkor meglehet, hogy érdemesebb lenne a nagyobb kiszerelést választanunk , de persze mi minőséget szeretnénk!
Oszlassuk el most a tévhiteket a csomagolás és a minőség összefüggésében!
Sokan úgy vélekedünk ismeretek hiányában, hogy az általunk kigondolt nívót csak a palackozott borok nyújthatják.
Mi több az sem merül fel bennünk, hogy a más módon csomagolt borok környezetbarátabbak is, mint palackozott társaik.
Szükséges tágítani ez ügyben a látókörünket, hiszen egyéb minőségi, és környezettudatos megoldások is léteznek, amely opciók kihasználásával környezettudatosabbak lehetünk, illetve megkönnyíthetjük a mindennapjainkat, valamint pénzt is takaríthatunk meg.
Egyéb megoldások közül érdemes megemlíteni a Magnumpalackot, illetve a Bag in Boxot, mint lehetőséget.
Hiedelem, hogy ilyen formában csak a gyengébb minőségű asztali borokat töltik.
A Magnumpalacknak pl. Előnye a 0,75-ös palackokkal szemben, hogy a bor ezekben optimálisan érik.
Ezért a termelők szívesen használják ezt a megoldást legjobb boraiknak. A borászatok és pincészetek esetében nagyon elterjedt megoldás.
A Bag In Box előnye, hogy a papírcsomagolás megóvja a borokat a fénytől, amire a palack nem képes. Biztonságos, steril és strapabíró megoldás.
A felbontás után a termék több hétig megőrzi minőségét. A légmentes zárásnak köszönhetően megakadályozza, hogy a termék levegővel érintkezzen, így a termék íze és minősége nem változik meg az oxidálódás miatt.
A fogyasztónak is kényelmes, hiszen könnyen raktározható, visszazárható, és könnyen felszolgálható a csapjának köszönhetően.
A fentiekből látható, hogy ezek a megoldások számtalan előnnyel bírnak, és egyáltalán nem következtethető egyenes úton a csomagolás és a minőség közötti összefüggés.
Az általános klisé mi szerint ne a külső alapján ítélj, itt különösen alkalmazandó 😉