A Villány-Siklós borvidék Magyarország legdélebben fekvő hegyvidékén, a Villányi-hegység fennsíkjain és lankáin terül el.
A vidék ideális mediterrán jellegű klímája és talaja már a borszerető rómaiakat is megigézte, akik meghonosították a szőlőtermesztést.
A magyarok követték a rómaiak példáját.
A török uralom után betelepített német szőlőmunkások saját szőlőfajtájukat, a Kékoportót is elterjesztették a környéken, mely mára a vidék egyik fő fajtája lett.
A XIX. Században a filoxéra elpusztította a magyar szőlőállomány nagy részét.
Ezt követően jelentek meg az újabb fajták mint a Kékfrankos és a Cabernet Sauvignon.
A Villányi templomhegy gyönyörű panorámájával Teleki grófot is lenyűgözte, aki itt épített vadászkastélyt egykoron.
A Dolium Pince ajtajából szép kilátás nyílik az egykori kastélypark megmaradt fáira.
A 130 éves épület, az ódon szekrények és a száz évnél is régebbi családi fotók megfelelő hangulatot teremtenek egy vidám, kellemes este eltöltéséhez.
A Dolium pincészet nagyszerű helyszín pihenéshez, feltöltődéshez, rendezvényekhez egyaránt, legyen szó akár egy kisebb családi vagy egy céges eseményről.
Hazánk nagyon sok gyönyörű tájjal és látnivalóval büszkélkedhet, érdemes felfedezni például a hegységeinket, de a gasztronómia kedvelőinek nagyszerű program lehet a borvidékek bejárása is.
A borrajongóknak nem szabad kihagyni Villány környékét, ami csodás tájakkal és különleges borokkal várja az érdeklődőket.
Ha erre jár, érdemes ellátogatnia villányi pincészetünkbe, ahol a környéken jellegzetes ízvilágú borokat és finomabbnál finomabb ételeket kóstolhat.
Villány Magyarország legnaposabb és legmelegebb borvidéke 2100 hektáron terül el.
A Portugieser mellett Kékfrankost, Cabernet Sauvignont és Franct, Merlot és Pinot Noirt, továbbá a Siklósi Olaszrizlinget és Traminit termesztik legnagyobb mennyiségben.