A rosé borok körül mindig is rengeteg tévhit keringett a köztudatban.
Míg az mindenkinek egyértelmű – legalábbis nagy vonalakban – hogy a vörös és a fehér bor hogyan készül.
A rosékról sokan azt gondolják, hogy az előző kettő keveréke, szaknyelven házasítása.
Ez azonban egyáltalán nem igaz, és az is tévhit, hogy a rosé borokat a vörös hígításával állítják elő. Nézzük, mi is az igazság pontosan!
Fontos, hogy jó rosé bor csak egészséges, ép szőlőszemekből készülhet.
A fürtöket kevéssel a teljes érettség előtt kell leszedni.
A szüret ideális időpontjának meghatározása tapasztalatot igényel, ugyanis sok múlik azon, hogy mennyire sikerül eltalálni az optimális sav-cukor arányt.
A rosé boroknál elengedhetetlen, hogy a leszedett szőlő feldolgozása mielőbb megkezdődjön, mégpedig a kocsány leválasztásával.
A bogyók összeroppantásával a must távozik a szemekből, ami a héjon történő áztatás során nyeri el a rosé borokra jellemző színt.
Az áztatás idejének megállapításán nagyon sok múlik: a rosé borok esetében már egy tíz-húsz perces késlekedés is sokat jelenthet, ugyanis már ennyi idő is elég lehet ahhoz, hogy a végeredmény túlzottan vörösboros jellegű legyen.
A must tisztításához enyhe kénezést alkalmaznak, majd leválasztják a még megmaradt héj és gyümölcshús részeket.
A rosé borok esetében nagyon fontos a jó élesztő megválasztása és az erjedés kontrollálása is.
Ahhoz, hogy végeredményként egy üde, gyümölcsös bort kapjunk, fontos, hogy az erjesztés és minden más kezelés kíméletes legyen, valamint, hogy az ital teljesen el legyen zárva a levegőtől.
Amennyiben a rosé borok iránt érdeklődik, és szeretne megízlelni néhány igazán magas minőségű finomságot, a legjobb helyen jár!
Tekintse meg pincészetünk kínálatát, és rendeljen kedvére termékeinkből!
Friss, gyümölcsös, könnyed nyári rosé boraink nem okoznak majd csalódást, akár egy grillpartihoz keresi az ideális kiegészítőt, akár egy baráti beszélgetéshez.